Moyzesova sieň

Budova súčasnej Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave predstavuje rozsiahly reprezentačný objekt na nábreží Dunaja. Do objektu je zakomponovaná aj jedinečná spoločenská sála, v súčasnosti známa ako Moyzesova sieň, so samostatným vchodom od Vajanského nábrežia 12. Kapacita siene: max. 220 miest.

Lokalizácia: Bratislavský kraj / Bratislava

Adresa sídla: Vajanského nábrežie 12, 811 02 Bratislava

Moyzesova sieň

Vyzdobená je v štýle viedenskej secesie, pričom svojou dekoráciou predstavuje jeden z najtypickejších interiérov tohto slohu. Sieň nesie pomenovanie po Alexandrovi Moyzesovi (1906 – 1984), hudobnom skladateľovi a dlhoročnom šéfovi hudobného vysielania Československého rozhlasu v Bratislave. Pre výbornú akustiku sa využíva najmä ako koncertná sála, či rokovacia sieň počas rôznych konferencií a iných spoločenských podujatí. Súčasťou sály je javisko, vhodné na prezentáciu menších divadelných predstavení. Priľahlé miestnosti sú prepojené so zastrešeným átriom a poskytujú tak vhodný priestor pre rôzne podujatia. Filozofická fakulta prenajíma priestory Moyzesovej siene na vzdelávacie, vedecké, kultúrno-výchovné a umelecko-spoločenské podujatia.

Kontakt: tel.: +421 259339379, mobil: +421 948409169, moyzesova@fphil.uniba.sk, https://fphil.uniba.sk/sluzby/moyzesova-sien/