APRÍLA 2021
PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
PREHLIADKA SÚH
stále expozície
PREHLIADKA SÚH

Program v planetáriu spojený s prehliadkou expozície múzea Mikuláša Konkolyho-Thege.

ĽUDOVÍT FULLA
stále expozície
ĽUDOVÍT FULLA

Expozícia predstavuje kľúčové diela Ľudovíta Fullu obohatené napr. o ukážky takzvaného „realistického" maliarstva, no aj o niektoré menej známe diela zo záverečného obdobia umelcovej tvorby. Publikum nájde v stálej expozícii maľby, tapisérie, ukážky kresby, grafiky a ilustrácií, sprístupne...

DEJINY A KULTÚRA CHORVÁTOV NA SLOVENSKU

Stála expozícia SNM-Múzea kultúry Chorvátov na Slovensku "Dejiny a kultúra Chorvátov na Slovensku" Prezentácia kultúrneho dedičstva chorvátskej menšiny na Slovensku zameraná na chorvátske osídlenie, jazyk, etnické vedomie, ľudové staviteľstvo a bývanie, odevnú a textilnú kultúru, ľudové um...

KNIŽNICA KORNELA A NADE FÖLDVÁRIOVCOV

Knižnica Kornela a Nade Földváriovcov je jeden z tých nezvy- čajných projektov národnej galérie, ktorým prekračujeme, či skôr rozširujeme obvyklé hranice galerijného sveta. Azda aj preto, že jeho iniciátorom bol spisovateľ a režisér Peter Krištúfek, s ktorým sme ho začali pripravovať.

PODIVUHODNÉ DEJINY UMENIA

Interaktívna inštalácia venovaná všetkým, ktorí sa chcú zoznámiť s históriou umenia a nemali sa doteraz koho spýtať! Konečne je tu možnosť zoznámiť sa serióznym spôsobom s vývojom výtvarného umenia a spoznať vybrané osobnosti a diela!

ČLOVEK A ODEV
stále expozície
ČLOVEK A ODEV

Odev je jedným z najosobitejších fenoménov tradičnej kultúry na území Slovenska. Okrem ochrany ľudského tela pred vonkajšími vplyvmi plnil i významnú znakovú funkciu.  Expozícia predstavuje základný, pracovný ale aj sviatočný ľudový odev nosený pri rôznych príležitostiach.

KDE SOM TO VLASTNE? KDE SÚ MOJE SNY?

Memoriálna expozícia v kaštieli Madáchovcov v Dolnej Strehovej.

ČLOVEK A MATERIÁL
stále expozície
ČLOVEK A MATERIÁL

Drevo, prútie, lístie, slama, trstina, korienky, kukuričné šúpolie, hlina, kov a kameň patrili v minulosti k základným materiálom, ktoré sprevádzali život našich predkov. Expozícia predstavuje spôsob opracovania a výrobky, ktoré sa z týchto materiálov vyrábali.

PAMÄTNÁ VÝSTAVA MS
stále expozície
PAMÄTNÁ VÝSTAVA MS

Pamätná výstava prezentuje život a kariéru jedného z najčítanejších spisovateľov Európy.

ČLOVEK A PÔDA
stále expozície
ČLOVEK A PÔDA

Poľnohospodárstvo bolo po stáročia hlavným zamestnaním a základným zdrojom obživy dedinského obyvateľstva na území Slovenska. Expozícia predstavuje aj ďalší zdroj obživy - chov úžitkových zvierat a pastierstvo, ale aj domácu výrobu.

FOLKLÓRNY SÚBOR ŽITO - NÁVRAT KU KOREŇOM

Celovečerný premiérový program Folklórneho súboru  ŽITO - Návrat ku koreňom

RND - S. ŠTEPKA PÁN STROM

Radošinské naivné divadlo - Stanislav Štepka:  PÁN STROM     Príbehy o živých a našich                                Réžia: Ondrej Spišák   Hudba: Juraj Haško    

ABBA SLOVAKIA TOUR 2021
hudobné / viacžánrové
ABBA SLOVAKIA TOUR 2021

ABBA SLOVAKIA TOUR 2021 Najväčšie hity legendárnej skupiny - naživo - na nerozoznanie od originálu.    

BOĽŠOJ BALET - LABUTIE JAZERO

Po úspešnom Festivale Ruského Klasického Baletu, ktorý sa konal v októbri 2019 v Bratislave, prichádza divadlo "Moscow State Ballet" opäť na Slovensko. V rámci Česko-Slovenského turné predstavia, v apríli 2021najslávnejší balet na svete - «Labutie jazero».

JOZEF HOLLÝ - PIANO SHOW 2020
hudobné / viacžánrové
JOZEF HOLLÝ - PIANO SHOW 2020

PIANO SHOW 2020 Slovenský klavírny virtuóz Jozef Hollý a Sláčikové kvarteto

ŠTYRIA CHLAPI A ADELA - TALKSHOW

Divadlo MÚZA TEATRO Vám prináša zábavnú talkshow, ide o stretnutie známej štvorice a jednej zvedavej ženy.