HUDBA BEZ HRANÍC

Vstupné: 8,- 10,- 12,- €Abonentné vstupenky AB platia len v štvrtok 11. 11. 2021

Debashish Chaudhuri, dirigent, India
Kinan Azmeh, klarinet, Sýria
Teo Gertler, husle

 

Claude Debussy
Preludium l´apres midi
Robert Schumann
Obrázky z východu op. 66
Franz Waxman
Carmen Fantasy pre husle a orchester
Maurice Ravel
Bolero
Kinan Azmeh
Suita pre improvizátora a orchester
slovenská premiéra

 

 

Medzinárodný projekt Hudba bez hraníc zahŕňa v sebe širokú dávku hudobnej tolerancie, ktorá prekračuje nielen hranice štátov a svetadielov, ale aj pomyselné hranice hudobných štýlov, veku, vierovyznania... Prvýkrát na Slovensku privítame svetoznámeho sýrskeho klarinetistu Kinana Azmeha, držiteľa Grammy Award 2017 a OPUS Klassik Award 2019, člena medzinárodného Silkroad Ensemble z Bostonu, založeného legendárnym čelistom Yo-Yo Ma. V programe nebude chýbať ani fenomenálny 13-ročný slovenský huslista s medzinárodným renomé Teo Gertler, ktorý po prvýkrát uvedie Carmen fantáziu od oskarového amerického autora filmovej hudby Franza Waxmana.
Koncert sa koná v rámci projektu obnovy Domu umenia Fatra z fondov EHP.

 

 

 

Oznamujeme cteným návštevníkom, že z dôvodu aktuálnej pandemickej situácie, bude povolený prístup na podujtie iba kompletne zaočkovaným osobám.

 

 

HUDBA BEZ HRANÍC

Pokladne a rezervácie vstupeniek

Pokladňa ŠKO Žilina

Dolný val 47, Žilina


Otváracie hodiny

Predpredaj vstupeniek je v informačnej kancelárii ŠKO Žilina, Dolný val 47, tel. 041/245 1111 v pracovných dňoch od 7.00 - 18.00 hod. Podrobné informácie o koncertoch nájdete na webovej stránke www.skozilina.sk.
Koncerty sú organizované podľa podmienok aktuálnej COVID situácie a v súčasnej dobe sú sprístupnené iba v režime "základ". Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.