BOLŠOJ BALET V MOSKVE KORZÁR - KINO ZÁZNAM

26.8.2020 19:30

Bolšoj balet  KORZÁR kino  záznam z Bolšoj baletu v Moskve  Hudba: Adolf Adam  Choreografia: Alexej Ratmanskij Účinkujú: Jekatěrina Krysanova (Medora), Igor Cvirko (Conrad), Denis Savin (Birbanto), Nelli Kobakhidze (Zulmea), Denis Rodkin (Grand pas des éventails soloist)

Miesto: Dom umenia, Piešťany, Veľká sála

Veľké divadlo (Boľšoj teatr) v Moskve je domovskou scénou najstaršieho a najlepšieho baletného súboru - Veľkého baletu (Bolšoj balet), ktorý bol založený v roku 1773.

Korzár, klenot repertoáru, je nabitý dobrodružstvom a vzrušením na motívy eposu Lorda Byrona. Romantický dobrodružný príbeh z exotického prostredia o láske otrokyne Medory a piráta Konráda, ktorý ju unesie zo zajatia a zachráni na svojej lodi.

Balet na motívy básne Lorda Gordona Byrona plný krásnych tanečných variácií, slávneho pas de deux korzára a Medory, ale aj pôsobivých bojových scén s pirátmi. 120 tanečníkov na scéne. Balet uvidíme v klasickom naštudovaní, ktoré je veľkým scénickým a kostýmovým zážitkom. Rekonštrukcia pôvodného Petipovho baletu v podaní tvorivého tandemu Alexeja Ratmanského, fenomenálneho choreografického génia a Jurija Burlaka, špecialistu na historické tanečné rekonštrukcie.

 

BOLŠOJ BALET V MOSKVE KORZÁR - KINO ZÁZNAM
Dátumy podujatí
26.8.2020 streda 19:30 hod. Pridať do kalendára Rezervovať

Pokladne a rezervácie vstupeniek

Pokladnica Domu umenia

921 01 Piešťany


Otváracie hodiny

Pondelok - piatok: 14.00 - 17.00 h a hodinu pred predstavením