SNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ

SNM-Múzeum Červený Kameň Vás počas vianočných sviatkov, v dňoch 27. - 30. decembra 2019, pozýva na predstavenie z vlastnej dielne, rozprávku Snehová kráľovná.

Premiere: 27.12.2019

Ide o klasickú autorskú rozprávku napísanú géniom tohto žánru - Hansom Christianom Andersenom, už takmer pred dvesto rokmi. Podmaňujúci príbeh dobra so zlom, na vrchole ktorého stojí magická postava Snehovej kráľovnej, prešiel odvtedy nespočetným množstvom spracovaní, vrátane voľne inšpirovanej verzie nemenej úspešného Ľadového kráľovstva.

Červenokamenský divadelný súbor predvedie návštevníkom adaptáciu, ktorá ponúka z rôznych verzií tohto príbehu tie najsilnejšie okamihy - príbeh Gerdy a Kaja, príbeh Snehovej kráľovnej, ale aj Olafa či ľadovej príšery - obohatené o vlastnú poetiku. Tá zohľadňuje predovšetkým jedinečnosť prostredia - predstavenie sa bude odohrávať vo viacerých, čarovne vyzdobených miestnostiach hradnej expozície. Tiež jedinečnosť bezprostredného, interaktívneho kontaktu medzi návštevníkom a postavami príbehu, čo je pridanou hodnotou pre dospelého, no predovšetkým strhujúcim zážitkom pre detského diváka. A v neposlednom rade je to divácky overený, komediálny potenciál hereckého súboru, ktorý pracuje so silným posolstvom príbehu bez pátosu a gýča.

Vianočné prehliadky sa budú konať v čase od 10.00 do 17.00 hod.

Súčasťou podujatia budú už tradične aj stredoveké vianočné trhy v podaní občianskeho združenia Schatmansdorf.

Vstupné na podujatie:

dospelí: 8,00 €
seniori, študenti, a deti od 3 rokov: 4,00 €
rodinné vstupné: 22,00 €
deti do 3 rokov: zdarma

Tešíme sa na Vás.

 

SNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ

Cash registers and ticket reservations

Hrad Červený Kameň 1
Opening hours

Október - apríl: utorok až nedeľa (okrem 24., 25., 26. decembra a 1. januára) od 9.30 do 15.30 hod. (vrátane)
Máj - september: pondelok až nedeľa od 9.00 do 17.00 h. (vrátane)

Inštitúcia prijíma kultúrne poukazy.