HM2 - BRAHMS, PROKOFIEV, SCARLATTI, BACH/BUSONI

12.11.2019  ut  HM2  8 € Malá sála SF, 19.00 h

Koncert v spolupráci s Holland Music Sessions


Eva Sophie Albrecht
violončelo
Alex Ramirez klavír
Andrzej Wierciński klavír

 

Johannes Brahms     Šesť piesní (pre violončelo a klavír upr. Norbert Salter / David Geringas)
Sergej Prokofiev       Sonáta pre violončelo a klavír C dur, op. 119
Domenico Scarlatti      Sonáta pre klavír d mol, L. 366

                                    Sonáta pre klavír C dur, L.104
Johann Sebastian Bach / Ferruccio Busoni       Ciaccona z Patity pre sólové husle č. 2 d mol, BWV 1004
Sergej Prokofiev       Sonáta pre klavír č. 7 B dur, op. 83

 

Johannes Brahms sa podľa vzoru Franza Schuberta a Roberta Schumanna intenzívne zaoberal piesňovou tvorbou. Violončelo ako optimálny „imitátor" ľudského hlasu je vhodným nástrojom na realizáciu transkripcií pôsobivých piesní. Sergej Prokofiev bol predovšetkým vynikajúcim klaviristom a svojmu nástroju venoval množstvo sonát a iných útvarov. Na podnet Mstislava Rostropoviča však v roku 1949 obdaril excelentným sonátovým cyklom aj violončelistov. Jedným zo zakladateľov sonátovej „poetiky" bol Domenico Scarlatti. Viac ako 600 sonát je dostatočným d ôkazom. Jednou z legendárnych kompozícií je Ciaccona d mol pre sólové husle od Johanna Sebastiana Bacha. Dočkala sa mnohých transkripcií, najslávnejšou je však azda tá klavírna od Ferruccia Busoniho. Siedma klavírna sonáta Sergeja Prokofieva je jednou z trojice takzvaných „vojnových sonát". Napriek okolnostiam vzniku je toto dielo ladené skôr do pozitívnych odtieňov.
Eva Sophie Albrecht je absolventkou Hochschule für Musik Franz Liszt vo Weimare a v súčasnosti pokračuje v štúdiu na viedenskej Universität für Musik und darstellende Kunst. Rodák z Barcelony, klavirista Alex Ramirez, pôsobí predovšetkým ako komorný hráč a koncertuje v Európe i Južnej Amerike. Poľský klavirista Andrzej Wierciński je víťazom Medzinárodnej súťaže F. Chopina v Budapešti (2014).

HM2 - BRAHMS, PROKOFIEV, SCARLATTI, BACH/BUSONI

Pokladne a rezervácie vstupeniek

Pokladnica Slovenská filharmónia

Nám. Eugena Suchoňa 1, 816 01 Bratislava

email: vstupenky@filharmonia.sk

Otváracie hodiny

Vážení návštevníci,

 

v súvislosti s prevenciou voči šíreniu koronavírusu a na základe vyhlásenia vlády Slovenskej republiky o mimoriadnej situácii je Pokladnica Slovenskej filharmónie ZATVORENÁ do odvolania.


KONCERTY Slovenskej filharmónie sa NEKONAJÚ DO ODVOLANIA, možné náhradné termíny niektorých koncertov budú oznámené. Na nové presunuté termíny koncertov budú platiť zakúpené vstupenky a abonentky.


ZRUŠENÉ KONCERTY:


11. 3. 2020 (streda) o 18:00, cyklus J Junior, Symfonický orchester VŠMU

17. 3. 2020 (utorok) o 19:00, cyklus HM Hudobná mozaika, Koncert v spolupráci s International Holland Music Sessions, Ingenium Trio

19. a 20. 3. 2020 (štvrtok, piatok ) o 19:00, cyklus DE Hudba troch storočí, Cikker Beethoven Sibelius

 

Nárok na vrátenie vstupného zo ZRUŠENÝCH koncertov si môžete uplatniť po opätovnom otvorení Pokladnice SF. Vopred ďakujeme priaznivcom Slovenskej filharmónie, ktorí si vrátenie vstupeniek nebudú nárokovať. Znamená to pre nás veľkú podporu.

 

Vstupenky môžete vrátiť v Pokladnici Slovenskej filharmónie, v budove Reduty, na námestí E. Suchoňa v Bratislave. Vstupenky zakúpené v sieti Ticketportal je možné vrátiť len na predajných miestach tejto siete.

 

V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky prostredníctvom portálu Návštevník.sk, môže požiadať o vrátenie peňazí nasledujúcim spôsobom:


  • Priamo v pokladnici SF s vytlačenými vstupenkami
  • Mailovou formou/ mailom na adrese vstupenky@filharmonia.sk.

 

K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. Takisto je potrebné aj doloženie detailu transakcie, v ktorom je zreteľne uvedená suma, dátum a číslo účtu platcu (celý IBAN). Platba bude prevedená na uvedené číslo účtu.


Ďakujeme za pochopenie, Slovenská filharmónia

 

 


Otvorené v pracovných dňoch

po 9.00 - 14.00 h , ut - pia 13.00 - 19.00 h
a vždy hodinu pred koncertom v mieste jeho konania

Študentom, dôchodcom, zdravotne postihnutým a držiteľom Kariet EURO<26, ISIC, ITIC a držiteľom preukazu Bratislava Card poskytuje Slovenská filharmónia zľavy.

Zľavy je možné uznať po preukázaní sa príslušným dokladom pri kúpe vstupeniek v pokladni Slovenskej filharmónie.

 

Inštitúcia prijíma kultúrne poukazy a Bratislava Card.

Pozor: vrátenie vstupného je možné iba v prípade zmeny termínu alebo zrušenia koncertu.