NOVOROČNÉ TRADÍCIE

pri príležitosti Nového roku podľa juliánskeho kalendára

Dňa 12. januára 2019 od 11.00 hod. sa v národopisnej expozícii v prírode (skanzene) SNM - Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku uskutoční podujatie s názvom NOVOROČNÉ TRADÍCIE. Jeho organizátorom je SNM - Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku v spolupráci s mestom Svidník. Táto akcia má už svoju tradíciu stretávania sa širokej verejnosti v areáli skanzenu SNM-MUK pri príležitosti Nového roku podľa juliánskeho kalendára.
Pozývame Vás zažiť atmosféru juliánskeho novoročného obdobia v skanzene SNM - Múzea ukrajinskej kultúry, kde zaznejú novoročné pozdravy a koledy pozvaných hostí Heleny a Kamily Oláhových z Hažlína, Márie Chomovej a Liny Hvať z Rešova, bude tradičná ľudová zabíjačka a ochutnávka zabíjačkových špecialít, ľudová veselica s ľudovou hudbou POZBERANCI a keď nám počasie dopraje bohatú snehovú nádielku, bude aj sánkovačka na všetkých kĺzavých predmetoch, ktoré sa dajú využiť na jazdu zo zasneženého kopca...
Tešíme sa na Vašu účasť!
Vstupné: 2,00 € = makovický toliar (v cene ochutnávka špecialít).

NOVOROČNÉ TRADÍCIE

Pokladne a rezervácie vstupeniek

SKANZEN

Nad svidníckym amfiteátrom, 089 01 Svidník
infolinka: +421 54 245 10 01
email: sekretariat-muk@snm.sk

Otváracie hodiny

Národopisná expozícia v prírode (skanzen) SNM-MUK sa nachádza 1 km od centra mesta, 200 m od hlavnej cesty smerom na Bardejov.


Otváracie hodiny

Máj - október:
pondelok - piatok od 8.30 do 18.00 h.
sobota - nedeľa od 10.00 do 18.00 h.


November - apríl: len vopred ohlásené návštevy

Inštitúcia prijíma kultúrne poukazy.