KRUHY NA VODE 2016 – VÝSTAVA VÍŤAZNÝCH PRÁC

Deviaty ročník dizajnovej súťaže priniesol nové zloženie poroty, upravený systém oceňovania a nárast počtu prihlásených, najmä spomedzi študentov zo Slovenska a Čiech.

Odkazy: web stránka podujatia

Výstava bude až do 14. marca 2017 prístupná v Galérii ÚĽUV Košice. Odborná porota vybrala najzaujímavejšie práce profesionálnych dizajnérov, výrobcov, výtvarníkov, študentov vysokých, ale aj stredných škôl zo Slovenska a z Čiech.

Do súťaže Kruhy na vode 2016 sa zapojilo spolu 193 účastníkov s 469-timi prihlásenými prácami. Porota udelila celkom 9 cien a 6 uznaní, pričom využila aj svoje právo v niektorých kategóriách ceny neudeliť.

Súťaž bola opäť rozdelená do troch sekcií. V prvej sa výrobcovia, dizajnéri a študenti vysokých škôl uchádzali o ocenenie v materiálových skupinách kov, drevo, textil a voľná kategória. Druhá sekcia bola určená stredoškolákom a v tej tretej sa ustálila kategória Tradícia, ktorá slúži aj pre výber výrobkov pre potenciálnu výrobu pod hlavičkou ÚĽUV-u. Tu figurovala aj téma modrotlač, ktorá bola v popredí záujmu ÚĽUV-u v roku 2015.

 

KRUHY NA VODE 2016 – VÝSTAVA VÍŤAZNÝCH PRÁC