NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2017 V DIVADELNOM ÚSTAVE

Tretia májová sobota, 20. mája 2017, bude patriť múzeám a galériám. Osobnosťami našej múzejnej divadelnej noci budú herečky Zita Furková a Zuzana Kronerová.

Zámerom podujatia je zviditeľniť Múzeum Divadelného ústavu nielen pre odbornú, ale najmä pre laickú verejnosť prostredníctvom divadelnej výstavy a stretnutia s obľúbenými herečkami, Zitou Furkovou a Zuzanou Kronerovou. Návštevník počas jedinečného podujatia uvidí kostýmy, makety scén a výtvarné návrhy kostýmov z inscenácií, v ktorých herečky účinkovali na domovskej scéne Divadla ASTORKA Korzo '90. V rámci projekcií budú prezentované inscenácie, v ktorých podali jedinečné herecké výkony a tiež fotografie z dokumentačných fondov Divadelného ústavu.
Známa slovenská teatrologička a divadelná kritička Zuzana Bakošová, autorka publikácií Kolotoč herectva: Divadlo ASTORKA Korzo '90 a Elixír smiechu: Jozef Kroner a Kronerovci, uvedie o 17.00 hod. profesijné i osobnostné profily týchto významných a obľúbených herečiek. V rámci nasledujúcich moderovaných besied s pani Zuzanou Kronerovou a Zitou Furkovou sa návštevníci budú môcť bližšie zoznámiť s tvorbou výnimočných herečiek a v neposlednom rade získať ich autogram s fotografiou. Rovnako bude možnosť zakúpiť si publikácie venované herečkám ako aj ďalšie z produkcie Divadelného ústavu.
Vstupenku na podujatie v hodnote 2 eur si môžu návštevníci kúpiť priamo v Divadelnom ústave. Táto vstupenka im zabezpečí prístup do všetkých ďalších múzeí a galérií v Bratislave počas Noci múzeí a galérií. Podujatie začína o 15.00 hod. a posledný vstup sa uskutoční o 19.00 hod.
Budeme radi, ak si nájdete cestu do divadelného múzea, jedinečného svojho druhu a prídete si pozrieť nielen zbierky, ale aj „reálne" objekty divadelného života. V sobotnú májovú noc divadelné hviezdy zažiaria jasnejšie!

 

PROGRAM:

Výstava:
Divadlo ASTORKA Korzo ′90 ako domovská scéna divadelných osobností Zity Furkovej a Zuzany Kronerovej (posledný vstup o 19.00hod. )

Program:
15.00 Premietanie inscenácií divadla ASTORKA Korzo ′90
17.00 Zuzana Bakošová: Kolotoč herectva - herecké portréty Zuzany Kronerovej a Zity Furkovej
17.15 Autogramiáda a beseda so Zuzanou Kronerovou, herečkou divadla ASTORKA Korzo ′90
17.45 Autogramiáda a beseda so Zitou Furkovou, herečkou a spoluzakladateľkou divadla ASTORKA Korzo ′90

Otvorené: 15.00 - 19.00 (posledný vstup); Jakubovo nám. 12, Divadelný ústav, Štúdio 12
Jednotné vstupné priamo na mieste: 2€

 

NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2017 V DIVADELNOM ÚSTAVE