NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ

Slovenské národné múzeum - Múzeum bábkarských kultúr a hračiek vás pozýva na Noc múzeí a galérií v sobotu 20. mája 2017. Podujatie bude plné atraktívnych vystúpení, divadiel a hudby.

Hradná kaplnka v tejto sezóne hostí výstavu Dvíhame oči k Bohu - sakrálna výstava prezentuje Bojnický oltár a plastiky svätcov. Výstavu otvorí vystúpenie komorného ženského speváckeho zboru Nádej z Veľkého Krtíša.
Od 17:30 oživia hrad scénky z populárnych rozprávok Elza, Anna a Olaf z Ľadového kráľovstva a Sid z Doby ľadovej.
Do detských čias vás prenesie vystúpenie Patrície Jarjabkovej a Kuka známych z detskej relácie Od Kuka do Kuka v zrekonštruovanej barokovej sále a následná autogramiáda.
Podvečer vás poteší divadelné predstavenie O Maruške a dvanástich mesiačikoch. Spestrením bude výstava Gallery VK, výber najlepších diel neprofesionálnych umelcov okresu. Šaško Fjodor nás zabaví neuveriteľne zábavnou nielen žonglérskou show. S profesionálnymi hercami zažijete workshop o animácií bábok. Pre najmenších je pripravené Hračkovisko a Tvorivé dielne.
Pred hradom vás zabaví drevený kolotoč a šliapacie káry, na nádvorí stánkový predaj a občerstvenie.
Podujatie sa koná v sobotu 20. mája 2017, od 17:00 hod. do hlbokej noci.

Plagát na podujatie. (JPG, 341,7 kB)

Vstupné na podujatie je 3 € pre dospelých, 1,50 € pre deti, študentov a dôchodcov. Voľný vstup platí pre deti do 3 rokov a ZŤP.

web: http://www.snm.sk/?muzeum-babkarskych-kultur-a-hraciek-podujatia&clanok=noc-muzei-a-galerii-2017-na-hrade-modry-kamen

 

 

 

NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ

Pokladne a rezervácie vstupeniek

Hrad Modrý Kameň

Zámocká 1, 992 01 Modrý Kameň

email: hradmodrykamen@snm.sk

Otváracie hodiny

november - apríl: pondelok - piatok od 8.00 do 15.00 h.;
máj, jún, september, október: pondelok - nedeľa od 9.00 do 17.00 h.;
júl - august: pondelok - nedeľa od 9.00 do 18.00 h.

Inštitúcia prijíma kultúrne poukazy.