OTEC - ČINOHRA

29.5.2023 19:00

Divadlo MÚZA TEATRO prináša dojímavý príbeh otca a jeho dcéry - divadelnú hru "OTEC". Účinkujú: Emil Horváth, Petra Vajdová, Alexander Bárta, Helena Krajčiová, Dominika Žiaranová a Peter Brajerčík.Autor: Florian ZellerPreklad: Elena FlaškováRéžia: Soňa Ferancová

Miesto: Dom umenia, Piešťany, Veľká sála

Pútavý, miestami až detektívny príbeh jedného muža, ktorý žije spolu so svojou dcérou finálnu etapu svojho života. Do nej mu zasahuje jeho choroba, ktorá však spôsobuje častokrát smiešne, až groteskné situácie. Otec odmieta pomoc od svojej dcéry, avšak jeho svet sa mení tak, že začína pochybovať o svojich blízkych aj celej realite.
Smiešno-smutné rozprávanie o rodinných vzťahoch ľudí, ktorí čelia otázke zodpovednosti pri starostlivosti o rodiča v etape života, ktorej sa málokto z nás môže vyhnúť. Fenomenálny herecký výkon Emila Horvátha a Petry Vajdovej v hlavných úlohách.
Dielo aktuálne najtalentovanejšieho súčasného autora Floriana Zellera vzniklo aj vo filmovej podobe v réžii samotného autora a v roku 2021 bolo ocenené 6 Oscarmi. V úlohe otca sa v ňom predstavil Anthony Hopkins, ktorý získal za túto rolu Oscara ako najlepší herec.

OTEC - ČINOHRA
Dátumy podujatí
29.5.2023 pondelok 19:00 hod. Pridať do kalendára Rezervovať

Pokladne a rezervácie vstupeniek

Pokladnica Domu umenia

921 01 Piešťany


Otváracie hodiny

Pondelok - piatok: 14.00 - 17.00 h a hodinu pred predstavením